Sol Menüler

Mutfak Masaları

Mutfak masası modellerinde zengin ürün çeşidi ve ekonomik fiyatlar ile evlerinize ve mekanlarınıza şıklık katıyoruz.

Mutfak Masaları

Şık masa ve sandalyeleri içeren yepyeni mutfak koleksiyonunu mutfaklarınızda görmek istersinizdir. Fonksiyonel ve estetik tasarım anlayışı ile parlayan mutfak masaları ve sandalyeler uzun yıllar kaliteden ödün vermez. Yenilikçi mutfak masaları ve sandalyeleri küçük mutfakları bile faydalı yaşam alanlarına dönüştürmektedir. Doğal ahşabı harmonik renklerle birleştiren mutfak masaları, zengin renk alternatifleriyle mutfaklarınıza ilham veren dokunuşlar getiriyor.

 

Masanın Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Tasarlanan mutfak ölçüleri içinde hareket alanının rahat olması için masanın ölçüleri oldukça önemlidir. Sizlerinde aklınıza gelebileceği gibi küçücük bir mutfağa kocaman bir masa koymak, mutfağı kullanan kişileri neredeyse hareketsiz bırakmak anlamına gelir. Tam zıttı bir konumda da mutfak dekorasyonunda garip ve çirkin bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir. Eğer mutfağınızın boyutları uygun boyutlarda ise tasarımcılar birçok katlamalı ya da içe geçmeli modelleri de beğeninize sunabilirler. Bunun dışında modeller yalnızca ene ve boya göre değil, yüksekliğe göre de farklılık sergileyebilmektedirler. Yüksek taburelerle oturulan, duvarla ya da tezgâhla bitişik yüksek, bar tarzı masaların son yıllarda oldukça revaçta oldukları söylenebilir.

 

Mutfak Masalarında Şekil/Dizayn

Şuna hiç kuşku yok ki masanızın şekli ve hangi tarza göre dizayn edildiği seçiminizde büyük rol oynamaktadır hatta oynamak zorundadır. Özellikle mutfağınızın genel tarzına uymayacak bir masa göz yorucu ve şık olmayan görüntülere sebebiyet verme tehlikesi taşıyabilmektedir. Seçiminizi yaparken, dekorasyon konusunun ana prensiplerinden olan estetik konfor dengesini iyi ayarlamalısınız. Özellikle mutfağınızda ortalamadan ve alışılmıştan fazla zaman geçiriyorsanız güzel bir kompozisyon uğruna konfordan taviz vermemelisiniz. Bu dengeyi iyi ayarlamanız gerekmektedir.

 

Mutfak Masalarında Materyal

Tasarımcılar her konuda olduğu gibi mutfak masalarının tasarımında da birçok farklı materyalden faydalanmaktadırlar. Üstelik bazen birden fazla materyali de bir arada kullanarak da değişik modeller üretiliyorlar. Ahşap, ama özellikle de masif ahşap son yıllarda bu konuda bir hayli öne çıkmıştır. Minimalist tasarımcıların kullandıkları metal masalar da popülerliklerini kaybetmemişlerdir. Cam masalar her zaman şıklıklarıyla kendilerine piyasada yer bulabilirler. Mutfağın dekorasyonunda kullanılan malzemeye yakışır olmak şartıyla mermer veya granit masalar da dikkat çekici bir beğenen kitlesine sahiptir. Yeni teknolojiler sayesinde hijyen, sağlık ve çevrecilikle ilgili dezavantajlı konumlarını avantaja çevirmeye çalışan plastik ve türevlerinden olan mamul masaları da hatırlatmak isteriz.