Sol Menüler

Cafe Masa Sandalye

Cafe masa sandalye kategorimizde yer alan cafe tipi masa sandalye modellerinden istediğiniz modeli seçebilir ve istediğiniz renk seçeneklerini modellerimize uygulayabiliriz, cafe için masa sandalye modellerinde ekonomik fiyatlar ve zengin ürün çeşitleri ile mekanlarınıza şıklık ve konfor katıyoruz.

Cafe Masa Sandalye

Günümüzde insanların bir şeyler yiyip içmek ve güzel vakit geçirmek için tercih ettikleri mekânlar arasında cafeler de yer almaktadır. İnsanlar cafeye giderler ve çıkarken de bir hesap öderler. Ödenen o hesap cafelerin ticari bir misyonunun oluğunu göstermektedir. Ticari misyonu sebebiyle cafenin konumu, menüsü, çalışanlarının tutumu, dekorasyonu ve tabi ki de seçilen mobilyalar önem taşımaktadır. Cafe mobilyalarının başında da masa ve sandalyeler gelmektedir.

Masa ve Sandalye Seçimi Neden Önemlidir?

İnsanları belirli bir süre ağırlayan cafe gibi mekânlarda koltuktan ziyade masa ve sandalye takımları kullanılmaktadır. Cafeye ilk kez giden birinin dikkatini direkt çekecek olan dekorasyon olacaktır. Bir cafede de dekorasyonun çoğunu masa ve sandalyeler oluşturmaktadır. Rengi, modeli, uyumu ne kadar göze hitap ederse müşterinin zihninde de o denli iyi izlenimler oluşmasına yardımcı olacaktır.

Cafeye Uygun Masa ve Sandalyeler Neye Göre Seçilmelidir?

Masa ve sandalye seçilirken belirli bir maliyet olacaktır. Bu maliyetin boşa gitmemesi ve cafenin müşteri potansiyelinin artmasına yardımcı olmak adına bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir.

– Masa ve sandalye satın almadan önce cafenin genel özelikleri değerlendirilmelidir. Eğer mekân küçük ise ona göre küçük ebatlarda masa ve sandalyelere bakılmalıdır. Cafe büyük veya bir bahçesi bulunuyorsa buna uygun ürünler tercih edilmelidir.

– Renk seçimi çok önemlidir. İnsanların cafelere güzel vakit geçirmek için gittiklerini düşünürsek boğucu ve kapalı renkler değil de iç açıcı ve canlı renkler kullanılmalıdır.

– Alınan masa ve sandalyeler uzun ömürlü olmalıdır ki ekstra maliyet çıkarmasın. Uzun ömürlü olması da kalitesinden geçmektedir.

– Seçim yapılırken dış etkenler de unutulmamalıdır. Bahçe için düşünüldüğünde herhangi bir ıslanma veya güneş etkileri de hesaba katılarak tercih yapılmalıdır.

– Sandalyeler rahat olmalıdır ki müşterilere kendini rahatsız hissettirmemelidir.

Cafelerde yiyecek içecek durumları olduğu için herhangi bir dökülme ve kirlenmeye karşı temizliği kolay leke tutmayan ürünlerden satın alınmalıdır. Masa ve sandalyelerin tasarımları da eğer fırsat varsa özgün olmalıdır. Özgün bir tasarım cafeye farklı bir atmosfer katıp tek düzelikten kurtaracaktır. Bu da müşteriye cafeye daha hoş gösterecektir.